2019/2020 Summer Of Surf Individual Results

Ironman Overall Pointscore

 Name Club RD 1 RD 2 RD 3 Points Rank
Hayden White Currumbin 1 3 11 178 1
Ky Kinsela Currumbin 3 2 166 2
Zach Morris Newport 2 6 13 148 3
Isaac Smith Newport 16 5 3 142 4
Toby Redler Northcliffe 5 4 134 5
Cooper Williams Alexandra Headlands 19 9 4 123 6
Corey Fletcher Currumbin 4 12 12 117 7
Jay Furniss Manly 1 100 8
Joe Collins Northcliffe 7 14 100 9
Cory Taylor Northcliffe 1 100 10
Adam Palmer Maroochydore 9 13 16 98 11
Nathan Jay Wanda 17 6 97 12
Simon Murfet Mermaid Beach 14 9 96 13
Thomas Gallagher Currumbin 8 15 96 14
Kobe Schulz Mermaid Beach 16 8 94 15
Hayden Allum Wanda 2 88 16
Wes Gould Kurrawa 20 7 88 17
Beau Meehan Currumbin 14 15 84 18
Joseph McMennin Maroochydore 12 18 82 19
Burrows Alexandra Headlands 5 64 20
Declan Dempter Serfers Paradise 6 60 21
Mitchell Coombes Northcliffe 7 57 22
Bailey Johns Umina 8 55 23
Jesse Coulson Ocean Grove 10 51 24
Zack Van Dartel Terrigal 10 51 25
Campbell Guthrie Alexandra Headlands 10 51 26
Isak Costello Redhead 10 51 27
Kody Innis Burleigh Heads 11 49 28
Joel Piper Maroochydore 11 49 29
Kaan Karadag Kurrawa 13 45 30
Joe Engel Currumbin 15 41 31
Matt Palmer Maroochydore 17 37 32
Sam Frost Currumbin 17 37 33
Luke Chaffer Cudgen 18 35 34
Noah Steiner Wanda 18 35 35
Justin McMorland Redhead 19 33 36
Jett Kenny Alexandra Headlands 21 0 37

Ironman Round 1

Place Name Club
1 Hayden White Currumbin 100
2 Zach Morris Newport 88
3 Ky Kinsela Currumbin 78
4 Corey Fletcher Currumbin 70
5 Toby Redler Northcliffe 64
6 Declan Dempter Serfers Paradise 60
7 Joe Collins Northcliffe 57
8 Bailey Johns Umina 55
9 Adam Palmer Maroochydore 53
10 Zack Van Dartel Terrigal 51
11 Kody Innis Burleigh Heads 49
12 Joseph McMennin Maroochydore 47
13 Kaan Karadag Kurrawa 45
14 Beau Meehan Currumbin 43
15 Joe Engel Currumbin 41
16 Isaac Smith Newport 39
17 Nathan Jay Wanda 37
18 Luke Chaffer Cudgen 35
19 Cooper Williams Alexandra Headlands 33
10 Campbell Guthrie Alexandra Headlands 31
21 Jett Kenny Alexandra Headlands 29

Ironman Round 2

1 Cory Taylor Northcliffe 100
2 Ky  Kinsela Currumbin 88
3 Hayden  White Currumbin 78
4 Toby  Redler Northcliffe 70
5 Isaac Smith Newport 64
6 Zach  Morris Newport 60
7 Mitchell Coombes Northcliffe 57
8 Thomas Gallagher Currumbin 55
9 Cooper  Williams Alexandra Headlands 53
10 Isak Costello Redhead 51
11 Joel Piper Maroochydore 49
12 Corey  Fletcher Currumbin 47
13 Adam  Palmer Maroochydore 45
14 Simon Murfet Mermaid Beach 43
15 Beau  Meehan Currumbin 41
16 Kobe Schulz Mermaid Beach 39
17 Sam Frost Currumbin 37
18 Noah Steiner Wanda 35
19 Justin McMorland Redhead 33
20 Wes Gould Kurrawa 31

Ironman Round 3

 Name Club
Jay Furniss Manly
Hayden Allum Wanda
Isaac Smith Newport
Cooper Williams Alexandra Headlands
Burrows Alexandra Headlands
Nathan Jay Wanda
Wes Gould Kurrawa
Kobe Schulz Mermaid Beach
Simon Murfet Mermaid Beach
Jesse Coulson Ocean Grove
Hayden White Currumbin
Corey Fletcher Currumbin
Zach Morris Newport
Joe Collins Northcliffe
Thomas Gallagher Currumbin
Adam Palmer Maroochydore
Matt Palmer Maroochydore
Joseph McMennin Maroochydore

Ironwoman Overall Pointscore

Name Club RD 1 RD 2 RD 3 Points Rank
Tiarrn Raymond Alexandra Headlands 1 1 2 200 1
Emma Woods Alexandra Headlands 2 17 1 188 2
Emily Doyle Newport 3 3 156 3
Jade Mickle Currumbin 4 3 148 4
Ella Heiniger Burleigh Heads 7 2 6 148 5
Carla Papac Wanda 6 5 124 6
Jade Slee Mermaid Beach 11 4 119 7
Claudia Slavin Kurrawa 19 8 7 112 8
Tayla Haliday Alexandra Headlands 5 14 107 9
Taylar Puskaric Wanda 9 9 106 10
Ellin Haliday Alexandra Headlands 6 16 99 11
Amy Barron Mermaid Beach 14 8 98 12
Ruby Meehan Currumbin 10 12 98 13
Jayde Hadstaff Currumbin 8 15 96 14
Emma Dick Currumbin 4 70 15
Macarag Mallis Currumbin 5 64 16
Hannah Sculley Northcliffe 7 57 17
Maddy Thompson Northcliffe 9 53 18
Brittany Pierce Wanda 10 51 19
Madeline Spencer Newport 10 51 20
Gretta  Petersen Burleigh Heads 10 51 21
Lily Finati NORTH BONDI 11 49 22
Grace Otto Sunshine Beach 11 49 23
Bella Williams Cooks Hill 12 47 24
Bay Wildon-Sneddin Surfers Paradise 12 47 25
Hayley Cox Currumbin 13 45 26
Charlotte Cross Currumbin 13 45 27
Piper Harrison Manly 13 45 28
Lily Cracknell Currumbin 14 43 29
Olivia Heaton Alexandra Headlands 15 41 30
Gretta Petersen Burleigh Heads 16 39 31
Ella Kingi Currumbin 17 37 32
Claudia Larkins Burleigh Heads 18 35 33
Tamarind Wildon-Sneddin Maroochydore 18 35 34
Alexander Clarke Maroochydore 21 0 35

Ironwoman Round 1

Place Name Club
1 Tiarrn Raymond Alexandra Headlands 100
2 Emma Woods Alexandra Headlands 88
3 Emily Doyle Newport 78
4 Jade Mickle Currumbin 70
5 Tayla Haliday Alexandra Headlands 64
6 Ellin Haliday Alexandra Headlands 60
7 Ella Heiniger Burleigh Heads 57
8 Jayde Hadstaff Currumbin 55
9 Maddy Thompson Northcliffe 53
10 Madeline Spencer Newport 51
11 Jade Slee Mermaid Beach 49
12 Bay Wildon-Sneddin Surfers Paradise 47
13 Charlotte Cross Currumbin 45
14 Lily Cracknell Currumbin 43
15 Olivia Heaton Alexandra Headlands 41
16 Gretta Petersen Burleigh Heads 39
17 Ella Kingi Currumbin 37
18 Claudia Larkins Burleigh Heads 35
19 Claudia Slavin Kurrawa 33
10 Ruby Meehan Currumbin 31
21 Alexander Clarke Maroochydore 29

Ironwoman Round 2

1 Tiarrn Raymond Alexandra Headlands 100
2 Ella  Heiniger Burleigh Heads 88
3 Emily Doyle Newport 78
4 Jade  Slee Mermaid Beach 70
5 Macarag Mallis Currumbin 64
6 Carla Papac Wanda 60
7 Hannah Sculley Northcliffe 57
8 Claudia  Slaven Kurrawa 55
9 Taylar Puskaric Wanda 53
10 Gretta  Petersen Burleigh Heads 51
11 Grace Otto Sunshine Beach 49
12 Ruby  Meehan Currumbin 47
13 Piper Harrison Manly 45
14 Amy Barron Mermaid Beach 43
15 Jayde  Hadstaff Currumbin 41
16 Elli Halliday Alexandra Headlands 39
17 Emma Woods Alexandra Headlands 37
18 Tamarind Wildon-Sneddin Maroochydore 35

Ironwoman Round 3

Emma Woods Alexandra Headlands
Tiarrn Raymond Alexandra Headlands
Jade Mickle Currumbin
Emma Dick Currumbin
Carla Papac Wanda
Ella Heiniger Burleigh Heads
Claudia Slavin Kurrawa
Amy Barron Mermaid Beach
Taylar Puskaric Wanda
Brittany Pierce Wanda
Lily Finati NORTH BONDI
Bella Williams Cooks Hill
Hayley Cox Currumbin
Tayla Haliday Alexandra Headlands

Mens Board Race Overall Pointscore

 Name Club RD 1 RD 2 RD 3 Points Rank
Corey Fletcher Currumbin 1 4 3 178 1
Cam Guthrie Alexandra Headlands 2 3 16 166 2
Harrison Stone Manly 8 1 6 160 3
Bailey Johns Umina 3 9 4 148 4
Isak Costello Redhead 2 11 137 5
Angus Macphail Cudgen 7 7 114 6
Simon Murfet Mermaid Beach 6 13 105 7
Hayden Copping Redhead 10 10 102 8
Scott McCartney Cudgen 1 100 9
Jett Kenny Alexandra Headlands 2 88 10
Justin McMorland Redhead 17 14 80 11
Daniel Rayward Surfers Paradise 4 70 12
Nick Stoddart Swansea Belmont 5 64 13
Kobe Schulz Mermaid Beach 5 64 14
Chris King Elouera 5 64 15
Tex Dixon Surfers Paradise 6 60 16
Patrick  Eley Trigg Island 7 57 17
Sam Frost Currumbin 8 55 18
Cameron Cole Alexandra Headlands 8 55 19
Ben Highfield Elouera 9 53 20
Joel Piper Maroochydore 9 53 21
Andrew Sharp Elouera 10 51 22
Cade Wood Kurrawa 11 49 23
Rhys Burrows Alexandra Headlands 11 49 24
William Budd North Cronulla 12 47 25
Ben Regan Alexandra Headlands 12 47 26
Rory Matthews Cudgen 12 47 27
Jess Little Currumbin 13 45 28
Seth Wood Kurrawa 13 45 29
Finn Askew Newport 14 43 30
Kobe Schulz Mermaid Beach 15 41 31
Kaan Karadag Kurrawa 15 41 32
Kody Innis Burligh Heads Mowbray Park 16 39 33

Mens Board Race Round 1

Place Name Club
1 Corey Fletcher Currumbin 100
2 Cam Guthrie Alexandra Headlands 88
3 Bailey Johns Umina 78
4 Daniel Rayward Surfers Paradise 70
5 Kobe Schulz Mermaid Beach 64
6 Tex Dixon Surfers Paradise 60
7 Angus Macphail Cudgen 57
8 Harrison Stone Manly 55
9 Joel Piper Maroochydore 53
10 Hayden Copping Readhed 51
11 Cade Wood Kurrawa 49
12 Ben Regan Alexandra Headlands 47
13 Jess Little Currumbin 45

Mens Board Race Round 2

1 Harrison  Stone Manly 100
2 Isak Costello Redhead 88
3 Cam  Guthrie Alexandra Headlands 78
4 Corey  Fletcher Currumbin 70
5 Chris King Elouera 64
6 Simon Murfet Mermaid Beach 60
7 Patrick  Eley Trigg Island 57
8 Cameron Cole Alexandra Headlands 55
9 Bailey  Johns Umina 53
10 Hayden  Copping Readhed 51
11 Rhys Burrows Alexandra Headlands 49
12 Rory Matthews Cudgen 47
13 Seth Wood Kurrawa 45
14 Finn Askew Newport 43
15 Kaan Karadag Kurrawa 41
16 Kody Innis Burligh Heads Mowbray Park 39
17 Justin McMorland Redhead 37

Mens Board Race Round 3

 Name Club
Scott McCartney Cudgen
Jett Kenny Alexandra Headlands
Corey Fletcher Currumbin
Bailey Johns Umina
Nick Stoddart Swansea Belmont
Harrison Stone Manly
Angus Macphail Cudgen
Sam Frost Currumbin
Ben Highfield Elouera
Andrew Sharp Elouera
Isak Costello Redhead
William Budd North Cronulla
Simon Murfet Mermaid Beach
Justin McMorland Redhead
Kobe Schulz Mermaid Beach
Cam Guthrie Alexandra Headlands

Womens Board Race Overall Pointscore

Name Club RD 1 RD 2 RD 3 Points Rank
Lily Cracknell Currumbin 1 1 200 1
Brodee Trinca Southport 3 6 3 156 2
Jemma Smith Umina 2 9 141 3
Olivia Heaton Alexandra Headlands 6 3 6 138 4
Maddie Specer Newport 5 4 134 5
Briana Newson Half Moon Bay 13 2 133 6
Rachel Southern Wanda 4 8 125 7
Tamarind Wildon-Sneddin Maroochydore 7 12 8 112 8
Grace Harris Torquay 9 11 102 9
Rebecca Wiseman Mermaid Beach 1 100 10
Elysa Pierce Wanda 2 88 11
Tiarnee MASSIE Maroochydore 4 70 12
Hayley Cox Currumbin 5 64 13
Georgia Singleton Manly 5 64 14
Lucinda Kelly Alexandra Headlands 7 57 15
Maddison Louw Newport 7 57 16
Nicola OWEN Redhead 10 51 17
Electra Outram Noosa Heads 10 51 18
Alexandra Clarke Maroochydore 11 49 19
Zoe Clarke Avoca 12 47 20
Jayde HARDSTAFF CURRUMBIN BEACH 13 45 21
Emma WOODS Alexandra Headlands 14 43 22
Jazmin Lewsam Southport 14 43 23
Bella Williams Cooks Hill 15 41 24
Sophie THOMAS WARRNAMBOOL 16 39 25

Womens Board Race Round 1

Place Name Club
1 Rebecca Wiseman Mermaid Beach 100
2 Elysa Pierce Wanda 88
3 Brodie Trimco Southport 78
4 Rachel Southern Wanda 70
5 Maddie Specer Newport 64
6 Olivia Heaton Alexandra Headlands 60

Women’s Board Race Round 2

1 Lily Cracknell Currumbin 100
2 Jemma Smith Umina 88
3 Olivia  Heaton Alexandra Headlands 78
4 Madison Spencer Newport 70
5 Georgia Singleton Manly 64
6 Brodie  Trinca Southport 60
7 Maddison Louw Newport 57
8 Rachel  Southern Wanda 55
9 Grace Harris Torquay 53
10 Electra Outram Noosa Heads 51
11 Alexandra Clarke Maroochydore 49
12 Tamarind Wildon-Sneddin Maroochydore 47
13 Briana Newson Half Moon Bay 45
14 Jazmin Lewsan Southport 43

Womens Board Race Round 3

Name Club
Lily Cracknell Currumbin
Briana Newson Half Moon Bay
Brodie  Trinca Southport
Tiarnee MASSIE Maroochydore
Hayley Cox Currumbin
Olivia Heaton Alexandra Headlands
Lucinda Kelly Alexandra Headlands
Tamarind Wildon-Sneddin Maroochydore
Jemma Smith Umina
Nicola OWEN Redhead
Grace Harris Torquay
Zoe Clarke Avoca
Jayde HARDSTAFF CURRUMBIN BEACH
Emma WOODS Alexandra Headlands
Bella Williams Cooks Hill
Sophie THOMAS WARRNAMBOOL

Mens Surf Race Round 1

Place Name Club
1 Nick Sloman Noosa Heads SLSC 100
2 Toby Wilson Mermaid Beach SLSC 88
3 Ky Kinsela Currumbin SLSC 78
4 Zachary Tabuai Maroochydoore 70
5 Kody Innis Burleigh Heads 64
6 Thomas Callagher Currumbin SLSC 60
7 Kobe Shulz Mermaid Beach SLSC 57
8 Ruben Rees Northcliffe 55
9 Ruben Zikarsky Maroochydoore 53
10 Samuel Short Maroochydoore 51
11 George Hunter Miarangi Bay 49
12 Robert Whittiker Woolacombe SLSC 47
13 Jesse Coulson Ocean Grive SLSC 45
14 Matthew Zuil West Beach SLSC 43
15 Matt Gilling Burleigh Heads 41
16 Joel Piper Maroochydoore 39
17 Takumi Ilehaka Kurrawa 37
18 Zak Van Dartel Terrigal 35
19 Sam Frost Currumbin 33
20 Lewis Steven Portreach 31

Mens Surf Race Round 2

1 Hayden Cotter Maroochydoore 100
2 Ryan Singleton Manly 88
3 Drew Green Currumbin 78
4 Matthew  Palmer Maroochydoore 70
5 Luther Maxwell Currumbin 64
6 Finn Askew Newport 60
7 Ky  Kinsela Currumbin SLSC 57
8 Jake Smith Trigg Island 55
9 Jess Little Currumbin 53
10 Toby  Wilson Mermaid Beach SLSC 51

Mens Surf Race Round 3

Tom Gallagher Currumbin
Samuel  Short Maroochydoore
Matthew  Palmer Maroochydoore
Max Anderson City Of Perth
James Koch Shelley Beach
Zachary  Tabuai Maroochydoore
Oliver Signorini Newport
Jake Smith Trigg Island
Toby Wilson Mermaid Beach SLSC
Kye Taylor Swansea
Ethan Whiteman Redhead
Declan Dempster Surfers Paradise
Brayden Newling Newport
Harry Hewitt City Of Perth
Lachlan Warriner Newport
Finn Askew Newport
Robert  Whittiker Woolacombe SLSC
Matthew Gilling Burleigh Heads
Louis Garner Newport
Connor Botha Northcliffe

Womens Surf Race Overall Pointscore

Name Club RD 1 RD 2 RD 3 Points Rank
Jade Mickle Currumbin 2 4 13 158 1
Emily Doyle Newport 3 3 8 156 2
Ellie Halliday Alexandra Headlands 5 8 3 142 3
Madeline Thompson Northcliffe 4 6 130 4
Bella Williams Cooks Hill 15 2 15 129 5
Claudia Slaven Kurrawa 7 4 127 6
Jade Slee Mermaid Beach 9 9 9 106 7
Dahlas Rogers Noosa Heads 1 100 8
Tayla Halliday Alexandra Headlands 1 100 9
Lana Pallister Alexandra Headlands 1 100 10
Kiera Warn Wanda 2 88 11
Kaimana Fittock Wanda 18 11 84 12
Eliza Monncock Mona Vale 14 20 74 13
Zoe Clarke Avoca Beach 5 64 14
Jami Prowse Newport 5 64 15
Charli Brown North Curl Curl 6 60 16
Jodie Louw Newport 6 60 17
Nicola Owen Redhead 7 57 18
Emma Dick Currumbin 7 57 19
Sara Taziki Northcliffe 8 55 20
Zara Sharman Bulli 10 51 21
Gretta Petersen Burleigh Heads 10 51 22
Jazmin Lewsam Southport 10 51 23
Ella Heiniger Burleigh Heads 11 49 24
Madeleine Bakker Warilla 12 47 25
Ellie McCloy Rest Bay Lifegurad Club 12 47 26
Tamarind Wilden-Snedden Maroochydore 13 45 27
Summer Short Maroochydore 14 43 28
Maddison Ward Manly 16 39 29
Alexandra Sniroldo Mermaid Beach 16 39 30
Claudia Larkins Burleigh Heads 17 37 31
Claire Van Kampen Cape Hawke 18 35 32
Georgia Singleton Manly 19 33 33
Nikki Bamforth Kurrawa 19 33 34

Womens Surf Race Round 1

Place Name Club
1 Tayla Halliday Alexandra Headlands 100
2 Jade Mickle Currumbin 88
3 Emily Doyle Newport 78
4 Madeline Thompson Northcliffe 70
5 Ellie Halliday Alexandra Headlands 64
6 Jodie Louw Newport 60
7 Claudia Slaven Kurrawa 57
8 Sara Taziki Northcliffe 55
9 Jade Slee Mermaid Beach 53
10 Gretta Petersen Burleigh Heads 51
11 Ella Heiniger Burleigh Heads 49
12 Ellie McCloy Rest Bay Lifegurad Club 47
13 Tamarind Wilden-Snedden Maroochydore 45
14 Eliza Monncock Mona Vale 43
15 Bella Williams Cooks Hill 41
16 Alexandra Sniroldo Mermaid Beach 39
17 Claudia Larkins Burleigh Heads 37
18 Kaimana Fittock Wanda 35
19 Nikki Bamforth Kurrawa 33

Womens Surf Race Round 2

1 Lana Pallister Alexandra Headlands 100
2 Bella  Williams Cooks Hill 88
3 Emily  Doyle Newport 78
4 Jade  Mickle Currumbin 70
5 Jami Prowse Newport 64
6 Madeline  Thompson Northcliffe 60
7 Emma Dick Currumbin 57
8 Ellie  Halliday Alexandra Headlands 55
9 Jade  Slee Mermaid Beach 53
10 Jazmin Lewsam Southport 51

Womens Surf Race Round 3

Name Club
Dahlas Rogers Noosa Heads
Kiera Warn Wanda
Ellie Halliday Alexandra Headlands
Claudia Slaven Kurrawa
Zoe Clarke Avoca Beach
Charli Brown North Curl Curl
Nicola Owen Redhead
Emily Doyle Newport
Jade Slee Mermaid Beach
Zara Sharman Bulli
Kaimana Fittock Wanda
Madeleine Bakker Warilla
Jade Mickle Currumbin
Summer Short Maroochydore
Bella Williams Cooks Hill
Maddison Ward Manly
Claire Van Kampen Cape Hawke
Georgia Singleton Manly
Eliza Monncock Mona Vale

Mens Surf Ski Overall Pointscore

 Name Club RD 1 RD 2 RD 3 Points Rank
Noah Havard North Bondi 2 2 176 1
Riley Fitzsimmons Avoca 4 1 170 2
Sam Norton Northcliffe 2 3 10 166 3
James Porter Alexandra Headlands 1 9 153 4
Mitchell Trim Newport 6 3 138 5
Ryan Paroz Noosa 9 4 123 6
Jayden Erskine Currumbin 5 8 119 7
Hamish Chapman Mermaid Beach 7 6 117 8
Joshua Heatley Half Moon Bay 1 100 9
Daniel Mole Kurrawa 14 7 100 10
Jeremy Doney Currumbin 10 12 98 11
Simon Murffet Mermaid Beach 10 13 96 12
Bailey Johns Umina 16 14 82 13
Lachlan Tame Avoca 3 78 14
Jett Kenny Alexandra Headlands 4 70 15
Jared Wiseman Mermaid Beach 5 64 16
Hayden White Currumbin 5 64 17
Lincoln Waide Mermaid Beach 6 60 18
Sam  Hensen-Thompson Alexandra Headlands 7 57 19
Sam Fuller Southport 8 55 20
David Euers Newport 8 55 21
Oscar Jones Manly 9 53 22
Connor Levings Eloura 11 49 23
Daniel Peacock Maroochydore 11 49 24
Hayden Copping Redhead 12 47 25
Peter Elford Maroochydore 13 45 26
Luther Maxwell Currumbin 15 41 27

Mens Surf Ski Round 1

Place Name Club
1 James Porter Alexandra Headlands 100
2 Sam Norton Northcliffe 88
3 Lachlan Tame Avoca 78
4 Riley Fitzsimmons Avoca 70
5 Hayden White Currumbin 64
6 Lincoln Waide Mermaid Beach 60
7 Hamish Chapman Mermaid Beach 57
8 Sam Fuller Southport 55
9 Ryan Paroz Noosa 53
10 Simon Murffet Mermaid Beach 51
11 Daniel Peacock Maroochydore 49
12 Hayden Copping Redhead 47
13 Peter Elford Maroochydore 45
14 Daniel Mole Kurrawa 43
15 Luther Maxwell Currumbin 41
16 Bailey Johns Umina 39

Mens Surf Ski Round 2

1 Riley  Fitzsimmons Avoca 100
2 Noah Havard North Bondi 88
3 Sam  Norton Northcliffe 78
4 Jett Kenny Alexandra Headlands 70
5 Jayden Erskine Currumbin 64
6 Mitchell Trim Newport 60
8 Sam  Hensen-Thompson Alexandra Headlands 55
9 David Euers Newport 53
11 Oscar Jones Manly 49
13 Jeremy Doney Currumbin 45

Mens Surf Ski Round 3

 Name Club
Joshua Heatley Half Moon Bay
Noah Havard North Bondi
Mitchell Trim Newport
Ryan Paroz Noosa
Jared Wiseman Mermaid Beach
Hamish Chapman Mermaid Beach
Daniel Mole Kurrawa
Jayden Erskine Currumbin
James Porter Alexandra Headlands
Sam Norton Northcliffe
Connor Levings Eloura
Jeremy Doney Currumbin
Simon Murffet Mermaid Beach
Bailey Johns Umina

Womens Surf Ski Overall Pointscore

Name Club RD 1 RD 2 Points Rank
Gemma Smith Umina 1 1 200 1
Brianna Massie Kurrawa 4 3 148 2
Lucinda Kelly Alexandra Headlands 6 2 148 3
Jordan Mercer Noosa 3 8 133 4
Allie Britton Kurrawa 7 5 121 5
Aly Bull Alexandra Headlands 1 100 6
Georgia Laird Northcliffe 2 88 7
Ally Clarke Maroochydore 4 70 8
Jamie Roberts Newport 5 64 9
Carla Papac Wanda 6 60 10
Alicia Fay Maroochydore 9 53 11
Amy Barron Mermaid Beach 10 51 12
Tiarnee Massie Maroochydore 11 49 13
Maddy Hurst Half Moon Bay 12 47 14
Bec Wiseman Mermaid Beach 13 45 15
Bonnie Hancock Kurrawa 14 43 16
Emma Dick Currumbin 15 41 17
Mackenzie Duffy Northcliffe 16 39 18
Olivia Heaton Alexandra Headlands 17 37 19
Phoebe Wills-Grace Maroochydore 18 35 20

Women’s Surf Ski Round 1

Place Name Club
1 Gemma Smith Umina 100
2 Georgia Laird Northcliffe 88
3 Jordan Murcer Noosa 78
4 Brianna Massie Kurrawa 70
5 Jamie Roberts Newport 64
6 Lucinda Kelly Alexandra Headlands 60
7 Allie Britton Kurrawa 57

Womens Surf Ski Round 2

1 Aly Bull Alexandra Headlands 100
2 Lucinda  Kelly Alexandra Headlands 88
3 Brianna  Massie Kurrawa 78
4 Ally Clarke Maroochydore 70
5 Allie  Britton Kurrawa 64
6 Carla Papac Wanda 60
7 Jemma  Smith Umina 57
8 Jordan  Mercer Noosa 55
9 Alicia Fay Maroochydore 53
10 Amy Barron Mermaid Beach 51
11 Tiarnee Massie Maroochydore 49
12 Maddy Hurst Half Moon Bay 47
13 Bec Wiseman Mermaid Beach 45
14 Bonnie Hancock Kurrawa 43
15 Emma Dick Currumbin 41
16 Mackenzie Duffy Northcliffe 39
17 Olivia Heaton Alexandra Headlands 37
18 Phoebe Wills-Grace Maroochydore 35

Mens RSR Overall Pointscore

Name Club RD 1 RD 2 RD 3 Points Rank
Hayden Cotter Maroochydore 2 1 188 1
Nathan Jay Wanda 5 7 1 164 2
Toby Wilson Mermaid Beach 3 4 11 148 3
Harry Came Elouera 2 7 145 4
Samuel Short Maroochydore 4 5 134 5
Thomas Gallagher Currumbin 3 14 121 6
Connor Peabody Kurrawa 8 5 119 7
Jake Smith Trigg Island 9 6 113 8
Nick Sloman Noosa Heads SLSC 1 100 9
Matt Bevilacqua Kurrawa 10 15 92 10
Matthew Gilling Burleigh Heads 10 16 90 11
Matt Bull West Beach 2 88 12
Oliver Signorini Newport 3 78 13
Jackson Borg Newport 6 60 14
Harry Hewitt City of Perth 6 60 15
Zach Morris Newport 7 57 16
Adam Simpson Surfers Paradise 8 55 17
Joe Collins Northcliffe 8 55 18
Tamuki Ikehata Kurrawa 9 53 19
Connor Botha Northcliffe 9 53 20
Robert Whittaker Kurrawa 11 49 21
Kaan Karadag Kurrawa 12 47 22
Zac King Currumbin 12 47 23
Joel Piper Maroochydore 13 45 24
James Thomas Manly 13 45 25
Drew Green Currumbin 14 43 26
Louis Garner Newport 15 41 27
George Hunter Burleigh Heads 16 39 28
Matthew Collins City of Perth 17 37 29
Lachlan Merchant Glenelg 17 37 30
Jaspre Outram Noosa Heads SLSC 18 35 31
Max Anderson Loake City of Perth 18 35 32
Dylan Barrett Alexandra Headland 19 33 33
Brock Van Kampen Surfers Paradise 19 33 34
Luther Maxwell Currumbin 20 31 35
Fredrick Brown Newport 20 31 36

Mens RSR Round 1

Place Name Club
1 Nick Sloman Noosa Heads SLSC 100
2 Hayden Cotter Maroochydore 88
3 Toby Wilson Mermaid Beach 78
4 Samuel Short Maroochydore 70
5 Nathan Jay Wanda 64
6 Jackson Borg Newport 60
7 Zach Morris Newport 57
8 Connor Peabody Kurrawa 55
9 Tamuki Ikehata Kurrawa 53
10 Matt Bevilacqua Kurrawa 51

Mens RSR Round 2

1 Hayden  Cotter Maroochydore 100
2 Harry Came Elouera 88
3 Thomas Gallagher Currumbin 78
4 Toby  Wilson Mermaid Beach 70
5 Samuel  Short Maroochydore 64
6 Harry Hewitt City of Perth 60
7 Nathan  Jay Wanda 57
8 Adam Simpson Surfers Paradise 55
9 Jake Smith Trigg Island 53
10 Matthew Gilling Burleigh Heads 51
11 Robert Whittaker Kurrawa 49
12 Kaan Karadag Kurrawa 47
13 Joel Piper Maroochydore 45
14 Drew Green Currumbin 43
15 Louis Garner Newport 41
16 George Hunter Burleigh Heads 39
17 Matthew Collins City of Perth 37
18 Jaspre Outram Noosa Heads SLSC 35
19 Dylan Barrett Alexandra Headland 33
20 Luther Maxwell Currumbin 31

Mens RSR Round 3

Name Club
Nathan Jay Wanda
Matt Bull West Beach
Oliver Signorini Newport
Connor Peabody Kurrawa
Jake Smith Trigg Island
Harry Came Elouera
Joe Collins Northcliffe
Connor Botha Northcliffe
Toby Wilson Mermaid Beach
Zac King Currumbin
James Thomas Manly
Thomas Gallagher Currumbin
Matt Bevilacqua Kurrawa
Matthew Gilling Burleigh Heads
Lachlan Merchant Glenelg
Max Anderson Loake City of Perth
Brock Van Kampen Surfers Paradise
Fredrick Brown Newport

Womens RSR Overall Pointscore

Name Club RD 1 RD 2 RD 3 Points Rank
Brielle Cooper Kurrawa 1 3 3 178 1
Emily Doyle Newport 3 2 2 176 2
Claudia Slaven Kurrawa 5 11 1 164 3
Jade Mickle Currumbin 10 5 6 124 4
Madison Louw Newport 6 7 117 5
Jade Slee Mermaid Beach 4 14 113 6
Madeline Thompson Northcliffe 8 8 110 7
Bella Williams Cooks Hill 6 15 101 8
Lani Pallister Alexandra Headland 1 100 9
Zara Sharman Bulli 7 17 94 10
Maddy Dunn Northcliffe 2 88 11
Georgia Singleton Manly 17 13 82 12
Emily  Holyman Mermaid Beach 13 18 80 13
Lizzie Welborn Newport 19 14 76 14
Kiera Warn Wanda 4 70 15
Lucy Derbyshire Northcliffe 4 70 16
Tamarina Wilden-Snedden Marrochydore 5 64 17
Danielle Mckenzie Northcliffe 7 57 18
Charlotte Cross Currumbin 9 53 19
Macarah Mallis Currumbin 9 53 20
Sophie Thomas Warrnambool 9 53 21
Madeleine Hardy North Bondi 10 51 22
Anthea Warne Cudgen Headland 10 51 23
Zoe Clarke Avoca Beach 11 49 24
Dahlas Rogers Noosa Heads 12 47 25
Carla Papac Wanda 12 47 26
Madeleine Bakker Newport 14 43 27
Claire Van Kampen Cape Hawke 15 41 28
Kaimana Fittock Wanda 16 39 29
Electra Outram Noosa Heads 16 39 30
Brodee Trinca Southport 18 35 31
Eliza Monnock Monavale 19 33 32
Jasmine Lewsam Southport 20 31 33
Ruby Warne Trigg Island 20 31 34

Womens RSR Round 1

Place Name Club
1 Brielle Cooper Kurrawa
2 Maddy Dunn Northcliffe
3 Emily Doyle Newport
4 Jade Slee Mermaid Beach
5 Claudia Slaven Kurrawa
6 Bella Williams Cooks Hill
7 Danielle Mckenzie Northcliffe
8 Madeline Thompson Northcliffe
9 Macarah Mallis Currumbin
10 Jade Nickle Currumbin

Womens RSR Round 2

1 Lani Pallister Alexandra Headland 100
2 Emily  Doyle Newport 88
3 Brielle  Cooper Kurrawa 78
4 Lucy Derbyshire Northcliffe 70
5 Jade  Mickle Currumbin 64
6 Madison Louw Newport 60
7 Zara Sharman Bulli 57
8 Madeline  Thompson Northcliffe 55
9 Sophie Thomas Warrnambool 53
10 Anthea Warne Cudgen Headland 51
11 Claudia  Slaven Kurrawa 49
12 Carla Papac Wanda 47
13 Emily  Holyman Mermaid Beach 45
14 Jade  Slee Mermaid Beach 43
15 Bella  Williams CooksHill 41
16 Electra Outram Noosa Heads 39
17 Georgia Singleton Manly 37
18 Brodee Trinca Southport 35
19 Lizzie Welborn Newport 33
20 Ruby Warne Trigg Island 31

Womens RSR Round 3

Name Club
Claudia Slaven Kurrawa
Emily Doyle Newport
Brielle Cooper Kurrawa
Kiera Warn Wanda
Tamarina Wilden-Snedden Marrochydore
Jade Mickle Currumbin
Madison Louw Newport
Charlotte Cross Currumbin
Madeleine Hardy North Bondi
Zoe Clarke Avoca Beach
Dahlas Rogers Noosa Heads
Georgia Singleton Manly
Lizzie Welborn Newport
Madeleine Bakker Newport
Claire Van Kampen Cape Hawke
Kaimana Fittock Wanda
Zara Sharman Bulli
Emily  Holyman Mermaid Beach
Eliza Monnock Monavale
Jasmine Lewsam Southport